Biz Kimiz ?

Kaliteli ve her zaman lezzetli...

İlvan Yemek  & Catering

İnsanların yaşamda kalabilmesi icraatlarını yerine getirebilmesi için gereken en önemli şeylerden birisi de yemektir. Yemek yaşamın temel ihtiyaçlardan birisi olup insanların gün içerisinde Altı (6) saatte bir yemek yemesi ve beslenmesi gerekmektedir.

Bunun yanısıra , günümüz şartlarında insanlar yemek, beslenme, barınma gibi ihtiyaçları karşılamak için çalışması gerekir. Dolayısıyla insanların 24 saat içinde yaşamının üçte birini uyuyarak, üçte birini çalışarak, kalan üçte birini de yemek yemekle geçirmektedir.

İnsanların iş hayatında çalışırken geçirdiği vakit çok önemli olup çalışma hayatında ise yemeğin rolü çok büyüktür. İş hayatındaki yemeğin adı CATERİNG yemeğidir,Tabldot hizmetidir. Catering hizmeti ve tabldot yemek ise bu işi yapan firmalar tarafından kendi yemek fabrikalarında mevcut mutfaklarında üretilerek TAŞIMALI sistemle iş yerine getirildiği gibi çalışılan iş yerinde uygun mutfak var ise YERİNDE ÜRETİM ile de yapılabilir.

 

Catering Yemek Firması

Catering hizmetlerinde verilen tabldot yemekleri ;toplu olarak üretilen ve sunulan hizmetleri kapsamaktadır. Yani Catering Toplu Yemek üretimi yapan firmalar tarafından yapılır ve sunulur. Her gün aynı işi aynı kalitede hijyen bir üretim yapmak için çırpınan Gıda Mühendisinden, Aşçısına, Bulaşıkçısına, Şoförüne , Kepçecisine kadar bu hizmet sektöründe yüzlerce çalışanın emeği vardır.İlvanYemek&Catering olarak ticaret dünyasında bu hizmeti talep eden büyük/küçük ölçekli, Kamu/Özel sektör tüm kurum ve kuruluşlara kaliteden ödün vermeden piyasanın markalı ürünleri ile en iyi hizmeti, en uygun fiyatlarla en sağlıklı bir biçimde sunan tedarikçisi olmak için yola çıktık.

Tabldot yemek günümüzde firmaların, şirketlerin, okulların çalışan personeller için tercih ettiği en yaygın sistemdir. Tabldot yemeğin maliyet ve zaman gibi konularda sağladığı avantajlar şirketleri tabldot yemek firması aramaya itmektedir. Tabldot yemekfirmaları da müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda gün geçtikçe daha profesyonel hale gelmektedir. Bünyemizdeki Gıda Mühendisimiz tarafından kalori gramajı ayarlananyemek çeşitleri uygun olan menüler ay başlarında planlanıyor ve satın alma konusunda ve toplu üretimle daha profesyonel hale geliniyor. Bu da hem maliyetlerin daha da düşmesine hem de yemeklerin daha kaliteli ve lezzetli olmasına olanak sağlıyor.

İlvanYemek&Catering olarak Aylık Yemek listesine uygun olarak menülerin ön hazırlığı ile birlikte 2 günlük bir çalışmanın ürünü olarak hazırlanan Tabldot Yemekleri sabaha karşı tüm işlemleri biterek Yemekhanelerde dağıtılmak üzere Küvetler içerisine istenen sayılarda sıcak olarak konarak üzeri streçle sarıldıktan sonra sıcak olarak Thermobox kutulara yerleştirilir. Kısacası Catering olarak hazırladığımız tabldot yemeklerimizdeki ürünlerin tamamı yerli malı olarak gerekli hammadde ve iş gücü yine ülkemizin topraklarından gelmekte ve sunulmaktadır.

Catering sektöründe bilimsel normlara uygun olarak Gıda Mühendisimizin kontrolünde yapılan kontrole uygun olarak hijyen ortamda hazırlanarak sevk edilen yemekler Thermoboxlar içinde gideceği iş yerine uygun araçlarla gönderilmektedir. Tabldot Yemeklerimiz hizmet sektöründe uzun yıllar deneyimli profesyonel kadrolarımızla sağlıklı ve lezzetli olarak sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

İlvanYemek&Catering firması olarak Sektör ayırmadan tüm firmaların Yemek hizmetini gerçekleştirmek için gece gündüz demeden hijyen koşullarına bağlı kalarak tüm emniyet tedbirlerini alarak temiz yemek için var gücüyle çalışmakta olup yemeğin sanata dönüşümünü sağlayarak üst seviyede memnuniyet gerçekleştirmektedir.

PAKET KUTULU YEMEKLER ;

Burada yeni bir sistemin “Kutuda Paket” yemeğin hazırlanması ve sunulmasını anlatmaya çalışacağız; İlvan Catering yemek firmamızın mutfağında üretilen Tabldot Yemekler içerisine hiç bir katkı maddesi koymadan sıcak olarak en güvenli gıda taşıma kabı olarak kabul edilen 3 Gözlü Plastik Ambalaj (PP5 Plastik ) içerisine konulur. Paketleme Makinasında el değmeden üzeri Plastik Ambalajla Makinada kapatılmasıyla birlikte paketlenen yemekler içerisi ısıtılmış BANKET FIRINLARA yerleştirilir.

Banket Fırında bekleyen Paketli yemekler gideceği firmanın yemek sayısı kadar sıcaklığı muhafaza eden ve en az 3 saat aynı sıcaklıkta sevk edilmesini sağlayabilen Thermobox kutulara yerleştirilir. Yemeklerin tamamen soğuması, bazı yemeklerde özellik kaybına yol açacağı için yemeklerin sıcak taşınması gerekmektedir.Buradan İç hijyeni sağlanmış temiz araçlarımıza yüklenerek gideceği iş yerlerine kısa sürede ulaştırılması sağlanmaktadır.

Sayısı az olan Kutu Paket yemeklerde ise sıcaklığı muhafaza etme imkanı yoksa bu yemekler yemek yeneceği yerde Mikrodalga Fırınlarda veya normal fırınlarda ısıtılarak yenecektir.

Paketlenmiş yemeklerin kolay ve pratik açılabilmesi ve de yeme esnasında güçlük çıkarmaması da dikkat edilmesi gereken hususlardır. Şimdi aşağıda başlıklar ve maddeler halinde ideal bir paket yemek hizmeti nasıl olmalıdır, anlatılacaktır.

İdeal Paket Kutulu Yemek Servisi İçin uygulanması gereken Kriterler ;

Özellikle 2020 yılında etkinlik kazanan ve 2021 yılı sonuna kadar etkisini göstermesi beklenen “Covit 19 Koronavirüs” nedeniyle toplu yemek hizmetlerinde Benmaride ısıtılarak tabldot tabaklarında sunulan yemeklerin yerini paket kutu yemek hizmetine bırakmıştır. Artık bir çok iş yerinde, okullarda, fabrikalarda toplu yemek hizmeti almak yerine paket kutu içinde yemek hizmeti almayı tercih etmektedir. Paketli kutulu yemek dağıtımı yapılırken dikkat edilmesi gereken bir takım kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlerden bazıları çok önemli olmakla birlikte bazı noktalar ise kritik seviyede önem teşkil etmemektedir. Bu yüzden aşağıdaki yazılı hususlara dikkat edilecektir.

 

Paketli Kutuda Yemeklerin Hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken Hususlar;

1. Lezzetli Kutulu Yemekler ; Açık Benmaride dağıtılan yemeklerde olduğu gibi paket kutulu yemeklerde de, yemeğin lezzeti en çok önemli faktördür. Yemeğin lezzetli ve iştah açıcı olması gerekmektedir. Lezzet, koku ve görünüm birbirini tamamlamalıdır.

2. Kaliteli El değmeden Makinada Paketleme ; Paketlemede hızlı olmak , sıcaklığın muhafazası ile yemeğin kapağının yeterli sıcaklıkta el değmeden kapatılması önemli bir faktördür. Ambalaj malzemesinin kaliteli olması , kapağın düzgün kapatılması önemlidir. Bir önemli mesele de paket yemeklerin açılırken de yemek kolay açılabilir olması , açılırken yemeklerin dökülmesine karşı paketlerin kapatılmasında kurallara uymak gerekmektedir.

3. Hijyen ; Yemekler zaten hijyen bir şekilde üretiliyor, Mutfaktan servis kısmına çıkma esnasında aynı titizliği göstermek gerekiyor, yemeklerin paketlenmesi sırasında da aynı hijyen koşullarını sağlamak, dolum yapan personelin Hijyen eğitimi almış olması, başında bonesi, kolunda kolluk, ağzında maske ve ellerinde eldiven olması sağlanacaktır. Devamında içine yemeklerin dolumu biten paketlerin temiz bir şekilde Thermobox kutulara istiflenmesi sağlanacaktır.

4. Sıcaklığı Koruma ; Paket Kutulu yemekler kullanıcı açısından hızlı ve pratiktir. Bu pratikliği sağlayan da açıldığı gibi yenmesidir. Fakat sıcaklığı korunamamış bir paket yemeğin özelliği kalmaz sıcaklığın korunması gerekmektedir. Bu nedenle temel faktörlerden birisi paketlenen yemeklerin yenme süresine kadar geçen zamanda sıcaklığı korumasıdır. Bu sebeple Thermoboxlar yardımıyla taşınması gerekmektedir. Isı kaybı olursa Mikrodalga fırınlarda ısıtılması gerekir.

5. Zamanında yerine teslimat ; Normal olarak paket yemeklerin doğru zamanda teslim edilmesi temel faktörlerdendir. Geç kalmış bir yemeğin ne kadar güzel olduğunun bir önemi olmaz.

Bunlar temel faktörler olup ideal bir paket yemek için elzem konulardır. Şimdi de paket yemekte sunumu güzelleştiren ve hizmet kalitesini arttırabilecek opsiyonel kriterleri inceleyelim.

 

Paket Kutulu Yemeklerde Opsiyonel seçenekler;

1. Kaliteli Ambalaj: PP5 Plastik 3 gözlü yemek kutusunun kaliteli olması sağlanmalıdır. Yemek yanında verilen 5’li set Çatal ve Kaşık setinin kaliteli olması içeriğinin tam olması, Yemeğin soğuk olan 4. sünün de ambalajlı olması, ekmeklerin Poşetli olması kaliteyi artıracak ,hijyen sağlayacak paketlemenin kaliteli malzeme ile yapılması fiyatı artıracak ancak memnuniyeti sağlayacağından hiç şüphemiz olmayacaktır.

2. Mikrodalga Fırın veya normal fırın : Paket kutulu yemekler ne kadar sıcak korunsa dahi bazen yemeklerde az da olsa ısı kaybı yaşanabilmektedir. Ya da yemek saatinden sonra yemek yenilebilmesi için bir mikrodalga fırın veya sıcak fırın ısıtma ekipmanı her zaman iş görecektir. Mikrodalga fırın bu yönüyle hızlı ısıtma teknolojisi sayesinde paket yemeğin adeta bir yardımcısı olarak kullanılabilir.

 

3. Sipariş Sistemi GSM sistemleri Telefon Whatsapp veya Mesaj ; Paketli kutulu yemeklerin sipariş edilebilmesi, ödeme yapılabilmesi, siparişlerin iptal edilebilmesi gibi bir çok konuda kullanılabilecek ve iletişimi kolaylaştıran bu tarz sistemler Telefon veya Whatsapp ile mesajlaşma yoluyla firmaya hızlı ulaşım imkanı olacaktır. Telefon ya da internet kanalıyla bir şekilde müşterilerin paket yemek üreticisine ulaşabilmesi gerekmektedir.

İLVAN YEMEK&CATERİNG olarak paket yemek tecrübemiz ile siz değerli müşterilerimize yukarıdaki tüm kriterleri eksiksiz sağlayan sistemimiz sayesinde yüksek müşteri memnuniyet oranıyla paket yemek hizmeti vermekteyiz. Bizimle paketli kutulu yemek siparişleriniz için aşağıda bulunan seçenekler üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Paket Yemek Servis Güzergahlarımız ;

Paket Kutulu Yemeklerin firmanıza ulaştırılması hızlı ve Thermoboxlar içinde bırakılması gibi iş gücü ve emek gerektiren bir sistemdir. Uzak Noktalara kutulu yemek yerine Küvetler içinde veya Sefertasında yemek tercih etmenizi isteriz.

Ankara’nın hemen her bölgesine araçlarımızı gönderiyoruz . Ancak yine de firmanızın araçlarımızın güzergahında olup olmadığı konusunda bizimle iletişime geçmeniz hizmet detayları birlikte uygunluk durumunu öğrenebilirsiniz.İlvan Yemek&Catering olarak kaliteli paketleme hizmetimizle yemeklerin tarafınıza sıcak olarak ulaştırılabilmesi konusunda iddialıyız.

Gıda hijyeni ile kişisel hijyen birlikte düşünülmelidir; Toplu yemek üretimi yapılan catering şirketlerinde çalışan kişiler, gıdaları çeşitli yollar ile kirletebilirler. En önemli kirlenme kaynağı ellerdir. Daha sonra saç, ağız, kulak, bağırsaklar, dudaklar, burun ve benzeri kirlenmelere ve yemek içerisine yabancı maddelerin bulaşmasına neden olabilirler ;

· Yemek şirketinde işe başlamadan önce çalışanlarının sağlık kontrolleri ve portör testleri yapılmalıdır. İşe başladıktan sonra her personel için 6 ayda bir sağlık kontrolleri ve portör testleri tekrar yapılmalıdır.

· Gıda sektöründe çalışan personelin 8 saatlik hijyen eğitimi alması yasal zorunluluktur. Hijyen, kişisel koruyucu hijyen, gıda hijyeni gibi kişisel temizliği gerektiren eğitimlerin verilmesi ve bilgilerin tekrarlanarak güncel kalması ve en önemlisi uygulanmasının sağlanması gerekmektedir.

· Üretim alanında çalışan kişiler mutlaka bone, kolluk, maske, eldiven vb. iş ekipmanlarını kullanmak zorundadırlar.

· Üretim alanında çalışan kişilerin başları ve saçları kesinlikle açık olmamalıdır. Erkek çalışanlar da kesinlikle saç, sakal, bıyık olmaması gerekir, favorileri kulaktan aşağıya inmemelidir.

· Üretim alanında çalışan personelin iş kıyafetleri ile ayakkabıları ayrı olmak zorundadır. Kirli alanlarda koyu renk, temiz alanlarda çalışıyorsa açık renk olması sağlanmalıdır.

· Üretim alanında kesinlikle küpe, kolye, yüzük vb. takılar kullanılmamalıdır.

· Üretim alanındaki kıyafetlerde üst cep bulunmamalıdır, var ise kesinlikle cebe herhangi yabancı bir madde (kalem, kağıt, kartvizit ) konulmamalıdır.

· Kadın çalışanların makyaj yapmaması gerekmektedir, toz far veya pudra gibi uçucu özellikteki kimyasal maddelerin gıdaya karışmasını önlemek için makyaj kesinlikle olmamalıdır.

· Üretim alanlarında cam ürün ve malzeme kesinlikle bulunmaması gerekmektedir.

· Mutfak içerisinde bulunan çöp kovaları, el kullanmadan açılabilmesi için pedallı olması gerekmektedir.

· Mutfak girişlerinde Galoşmatik, Bone, Eldiven bulunmalı, girişte yapılabilirse Dezenfektan makinası olmalı, ayaklar için dezenfektan ve paspas olmalıdır.

 

Catering’te çalışanların El Hijyeni sağlanmalıdır;

· Personelin işe başlamasından önce eller, parmak araları, bilekler kaliteli sıvı sabun ile 30 saniyeden az olmayacak şekilde yıkanmalı, dezenfektan sıkılmalıdır.

· Tırnaklar, tırnak fırçası ve dezenfektan ile temizlenmelidir.

· Her iş değiştirdiğinde doğrama işleminden, pişirme işlemine geçildiğinde vb. eller tekrar yıkanmalı, eldivenler değiştirilmelidir.

· Çiğ ürün ile temas edildiğinde yine aynı eller yıkanmalı ve eldivensiz işlem yapılmamalıdır.

· Molalardan sonra, sigara içtikten sonra, yemek yedikten sonra, WC. Gidiş ve dönüşte, iş alanına dönmeden önce, saça, yüze, buruna vb. dokunulduktan sonra eller mutlaka yıkanmalı ve dezenfektan sıkılmalıdır.

· Tırnaklar kısa olmalıdır, tırnaklarda oje olmamalıdır.

· Eller mutlaka tek kullanımlık havlu peçete ile kurulanmalıdır.

· Ellerde yara mevcut ise renkli bir yara bandı kullanılmalı ve eldivensiz kesinlikle çalışılmamalıdır.

Ankara Kutu Yemek

Kutu Yemek Hizmeti

Ankara Catering Yemek

Toplu Yemek Catering Hizmeti

 HEMEN ARA  WHATSAPP